В спробах вирішити проблему перевантаженості столичного неба Росавіація запропонувала повернути всім столичним аеропортів стару радянську спеціалізацію по сторонах світла.

Тобто в аеропорту Домодєдово пріоритет буде відданий літаків, що прибувають з півночі та сходу, а/п Внуково — з південного заходу і заходу, в а/п Шереметьєво — з північно-заходу і півночі.

Це не означає, що рейсам з півночі взагалі закриють шлях в Домодєдово, літати їм, звичайно ж, туди ніхто не заборонить, але у таких рейсів за задумом авторів ідеї з-за низької пріоритетності будуть більш подовжені маршрути для забезпечення принципу безконфліктності.

Втім, пропозицію російських авіаційних властей була зустрінута експертами галузі скептично, оскільки постраждати від цього можуть як авіакомпанії, так і пасажири.

Перші будуть втрачати сотні мільйонів рублів щорічно через подовження маршрутів, розрахункового часу прибуття рейсів, і додаткових витрат на паливо. Другі – не зможуть вибрати аеропорт, з якого їм зручніше вилітати, а також, у кінцевому рахунку, саме їм і доведеться оплачувати додаткові витрати перевізників.

Цікаві статті: Найтсбрідж, Монастирі Португалії