Асоціація туроператорів Росії (АТОР) повідомила, що в Казані, Єкатеринбурзі, Ростові-на-Дону і Новосибірську відкрилися іспанські візові центри (ОЦ)…

За словами прес-служби асоціації, з 1 лютого компанія BLS International відкрила ВЦ Іспанії в регіонах. В середині грудня минулого року на компанію покладено функції іспанського візового оператора в Росії. У період з середини грудня по кінець січня шенгенську візу в Іспанію оформляли у візових центрах Санкт-Петербурга і Москви.

Компанія VFS Global, яка є візовим оператором більшості держав Шенгенської угоди в Росії, не приймає документи на оформлення візи в Іспанію з 17 грудня минулого року. Ці функції стала виконувати BLS International Services Ltd, але у компанії не було офісів в регіонах.

Представники АТОР відзначили, що відкриття чотирьох іспанських ОЦ не вирішить проблему оформлення віз для громадян з регіонів, тому що не у всіх людей є час і гроші на дальню поїздку. ВЦ колишнього візового оператора Іспанії перебували в 28 російських містах.

Поки BLS нічого не повідомляє про відкриття ВЦ в інших регіонах країни.

У перший місяць роботи нового візового оператора подати документи в Московський ВЦ стало складніше із-за ряду труднощів, що виникли. Громадяни скаржилися на довгий прийом документів, проблеми з безготівковою оплатою, погану роботу сервісу з відстеження готовності візи і запису на сайті.

Незважаючи на поточні недоліки, АТОР сподівається, що до початку високого сезону робота іспанського ОЦ у Москві налагодиться, і процес оформлення візи не стане причиною відмови росіян від відпочинку в Іспанії.

У минулому році туристичний потік громадян РФ в Іспанії перевищив мільйон чоловік, це на 2,2% більше, ніж у 2015 році.