Керівництво авіакомпанії «Ямал» оголосило про рішення замінити у найближчі 5-6 років всі іноземні літаки свого парку на російські Sukhoi SuperJet-100…

Як пояснили в прес-службі губернатора Ямало-Ненецького автономного округу, т.в.о. губернатора Дмитро Кобилкин обговорював це питання на зустрічі з президентом, і просив внести «Ямал» в списки компаній, які зможуть розраховувати на які-небудь пільги від держави.

Зараз перевізник переживає не найкращі свої часи, бо в його парку в основному лише іноземні авіалайнери, лізингові платежі за яким доводиться сплачувати в іноземній валюті, сильно подорожчала за останні місяці.

Вийшовши на прибуток в кінці третього кварталу 2014 року, авіакомпанія «Ямал» показала негативний результат на початку поточного року. Керівництву округу доводиться дотувати компанію, а це дуже великі гроші. Приміром, у 2015 році компанія отримає від регіональних властей 259 млн. рублів. І, за великим рахунком, всі ці гроші відправляться за кордон.

Як підкреслив Кобилкин, «Ямал» може стати пілотною компанією з переходу на російські повітряні судна. Також т.в.о. губернатора впевнений, що державі не доведеться збільшувати фінансування «Ямала», так як для фірми буде діяти спеціальна ціна та система лізингу.

Нагадаємо, за підсумками минулого року чистий прибуток компанії «Ямал» скоротилася у 9 разів і склала 4,7 млн. рублів.

На даний момент у парку «Ямалу» знаходиться 9 Аеробусів (сім А320 і два A321), чотири Boeing-737, два літака L-410, десять CRJ-200LR і один Challenger-850.