Російське товариство захисту прав споживачів (ТЗПС) опублікувало на своєму сайті «Пам’ятку» з рекомендаціями російським туристам, що стосуються відвідин Криму. У тексті документа Крим і Севастополь позначені як «окуповані території».

Відповідно з цим визначенням території Криму побудовані і самі рекомендації. Російським туристам рекомендовано в’їжджати на територію півострова не через керченську морську переправу, а з української сторони, через пропускні пункти на території Херсонської області, отримавши дозвіл українських прикордонників. У «Пам’ятці» містяться також рекомендації здійснювати морські прогулянки в Крим лише на суднах, капітани яких мають дозвіл української влади на відвідування якого-небудь кримського порту. Не рекомендується також купувати на території Криму дорогі предмети відомих зарубіжних брендів – можна стати об’єктом шахрайства з боку перекупників «санкційного» товару і позбутися права на гарантійне і сервісне обслуговування.

За заявою керівника ТЗПС Михайла Аншакова, «Пам’ятка» була опублікована, щоб попередити російських туристів про труднощі, які можуть виникнути у них після відвідин Криму з отриманням шенгенських віз. В інтерв’ю радіостанції «Коммерсант ФМ» він повідомив, що самовільне, без дозволу української влади відвідування Криму на Україні вважається адміністративним правопорушенням, а в окремих випадках – кримінальним злочином.

В той же день, коли в інтернеті була опублікована «Пам’ятка» (22 червня) представник наглядового відомства Генпрокуратури РФ Марина Гриднєва повідомила про вимогу її відомства закрити сайт ТЗПС. На момент підготовки цієї замітки сайт ТЗПС був недоступний. Гриднєва повідомила, що сайт був закритий за «грубі порушення російського законодавства». В слідчі органи, за її словами, передані матеріали для порушення кримінальної справи проти керівництва ТЗПС.

Російський союз туріндустрії (РСТ) заявив, що у ТЗПС немає достатніх повноважень, щоб давати ті чи інші рекомендації російським туристам, що направляються на відпочинок в Крим. Як вважає керівництво РСТ, опублікована пам’ятка не може серйозно вплинути на турпотік, але може викликати паніку серед охочих відпочити влітку на півострові.

Читайте також: Один з найрозкішніших готелів на Мальдівах