В ході чергового засідання Російсько-Китайської комісії з гуманітарного співробітництва, яке пройде в китайському Сіані 8-11 жовтня поточного року, будуть розглянуті, зокрема, пропозиції про спрощення безвізового режиму. Про це в середу повідомив журналістам Микола Корольов, заступник керівника Ростуризму.

За словами Миколи Корольова, в засіданні візьме участь віце-прем’єр уряду РФ Ольга Голодець. Підготовлені Ростуризмом документи з пропозиціями російської сторони будуть передані Гуманітарної комісії. Корольов зазначив, що пропозиції обговорювалися на черговому засіданні спеціальної підкомісії з туризму в Казані, де розглядалися питання нарощування потоку туристичного обміну між двома країнами. Зокрема, обговорювалося питання про внесення змін до підписана в 2000 році Угоду між урядами РФ і КНР, що стосується безвізові групових туристичних поїздок.

Пропозиції російської сторони припускають, за словами Миколи Корольова, з одного боку, спрощення формальностей, наприклад, зменшення мінімальної чисельності туристичних груп з п’яти осіб до трьох. З іншого боку – збільшення терміну перебування туристів на території обох країн у безвізовому режимі з 15 до 30 календарних днів. Протягом останніх двох років, за його словами, найбільше іноземних туристів приїжджають в Росію з Китаю, в 2014 році нашу країну відвідали 1,1 млн. китайських громадян.