Новорічні автобусні тури тисячі росіян в Європу можуть не відбутися з вини Білоруської залізниці, повідомила в п’ятницю прес-секретар Російського союзу туріндустрії (РСТ) Ірина Тюріна.

За її словами, туроператори-автобусники запланували на новорічні канікули кілька виїздів. Зокрема, 29 грудня повинні виїхати з Москви в Брест понад 400 туристів, а 2 січня — понад 600. Туристи добираються до Бреста на білоруських поїздах, потім їх пересаджують на автобуси, які роз’їжджаються по різних європейських маршрутів.

“Туроператори-автобусники завчасно, ще в жовтні, оформили проїзні документи туристам на поїзд Москва-Брест. 21 грудня поїзд був призначений у складі 18 вагонів, його номер 973. Вранці 21 грудня всі туроператори отримали підтверджені заявки. Увечері 26 грудня ці заявки були анульовані.

Туроператорам повідомили, що в поїзді залишилося 10 вагонів. Придбати квитки на інші поїзди немає можливості через відсутність місць у передноворічний період.

Таким чином, з вини Білоруської залізниці зриваються новорічні тури з виїздом 29 грудня більше 400 російських туристів”, — розповіла Тюріна.

Вона зазначила, що аналогічна ситуація склалася з відправкою туристів з Москви до Бреста 2 січня 2013 року. “Заявки московських туроператорів були прийняті в листопаді і досі не підтверджені. Також не підтверджено ні один додатковий поїзд починаючи з 2 січня 2013 року. 2 січня під загрозою зриву відправлення з Москви до Бреста і далі в Європу понад 600 російських туристів. У четвер РСТ направив листа міністру транспорту і комунікацій Республіки Білорусь Анатолію Сівака з проханням вишукати можливість надання вагонів для відправки туристів у новорічні тури. Відповіді поки немає”, — додала прес-секретар РСТ.

За її словами, частина туроператорів пересаджують своїх клієнтів на автобуси, але вони теж у великому дефіциті. “І звичайно, далеко не всі туристи погоджуються на цю заміну. Частина компаній намагається негайно знайти вагони або місця в поїздах. Туроператори повністю віддають собі звіт в тому, що у разі відмови туристів від поїздки в автобусі вони будуть зобов’язані повернути повну вартість туру”, — зазначила Тюріна.