Повна заборона урядом України з 26 листопада повітряного транзиту російських авіакомпаній, швидше за все, призведе до подорожчання авіаквитків, в першу чергу на балканському напрямку. Такої точки зору дотримується заступник глави Мінтрансу РФ Валерій Окулов.

Найбільш «чутливими» напрямками Акулов назвав Кишинів і Балкани, оскільки туди всі короткі маршрути ведуть через Україну, і обліт серйозно їх подовжить. Зростання тарифів у такій ситуації неминучий.

Проте в Росавіації дотримуються іншої думки. Там вважають, що після катастрофи малайзійського «Боїнга» більшість російських авіакомпаній відмовилися від виконання транзитних польотів у повітряному просторі України ще до заборони. Тому зараз ця заборона мало актуальне для російських авіаперевізників та цивільної авіації в цілому. У той же час експерти припускають зростання тарифів з інших причин, в першу чергу із-за інфляції.

Пряме авіаційне сполучення між Україною і Росією було повністю припинено 25 жовтня за рішенням української влади. Аналогічний заборона у відповідь ввела і Росія.