Уряд збирається внести на розгляд Державної Думи законопроект, що передбачає полегшення правил виїзду за кордон для заборгували росіян…

Про це повідомили депутати Держдуми РФ.

Мін’юст підготував законопроект “Про виконавче провадження”. У документі пропонується збільшити мінімальну заборгованість, за якої обмежується виїзд з країни, в кілька разів. Сьогодні громадянин, що має борг від 10 тис. рублів, не може перетинати кордону Росії до його погашення.

Також, згідно з документом, пристав-виконавець Федеральної служби судових приставів буде мати право приймати рішення про погашення боргу. Сьогодні це дозволено лише судового пристава, який виносить постанову про заборону на виїзд. Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв вважає, що на зняття обмеження повинно йти не більше доби з моменту погашення заборгованості.

У першому читанні законопроект розглянуть вже 8 грудня.

За словами Олександра Боломатова, адвоката фірми «Юст», сьогодні про борги громадянам повідомляють не відразу, немає нормальної адміністративної системи та інтеграції, наприклад, з сайту держпослуг. Трапляється таке, що пристави втрачають повідомлення про зміну людиною роботи. Таким чином, колишня організація більше не платить аліменти, та громадянин отримує покарання у вигляді 20 діб виправних робіт, розповідає юрист.

Експерт вважає, що для більшості росіян 10 тис. рублів – не вирішальна сума, вони швидко можуть погасити такий борг. Є сенс на порядок збільшити поріг, наприклад, до 100 тис. рублів, і заборонити виїзд на 5-7 років у виховних цілях, каже Боломатов. Але потрібно переконатися, що боржник поінформований і може погасити борг.

За даними на 24 жовтня поточного року виїзд з Росії був органічний для заборгували мільйони громадян.