Як повідомляє ярославський сайт новобудов «СуперРиэлт», на п’ятничному засіданні Держдума прийняла в першому читанні проект закону, що передбачає заборону на пристрій хостелів і будь-яких інших об’єктів розміщення у приміщеннях житлового фонду.


Даний законопроект був представлений парламенту у 2015 році у вересні. Ініціаторами виступили група депутатів на чолі з головою думського комітету з ЖКГ Галиною Хованській.

Документом передбачається внесення доповнень до Житлового кодексу, зокрема положення про заборону надання житлових приміщеннях готельних послуг, а також будь-яких інших послуг розміщення.

Ініціативна група депутатів вважає, що нинішній стан речей, коли поряд із звичайними квартирами влаштовуються готелі і міні-готелі, це пряме порушення прав мешканців.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що, згідно з новим запропонованим нормам, надавати послуги розміщення в багатоквартирних будинках можна буде тільки після при дотриманні ряду умов. По-перше, приміщення має бути виведено з житлового фонду. По-друге, воно повинно бути обладнане поруч засобів, що забезпечують пожежну безпеку, звукоізоляцію і т. д.

Законопроект раніше вже отримав усне схвалення віце-прем’єра РФ Дмитра Козака. Він заявив, що запропоновані законопроектом обмеження необхідно ввести, причому вони повинні бути досить жорсткими».

Дмитро Козак також сказав, що заборони повинні вводитися поступово. За його словами, поки не було відповідного закону, «хостельный» бізнес встиг сформуватися і отримати поширення, особливо в популярних туристичних містах країни – передусім у Санкт-Петербурзі, Москві, Ярославлі і Казані, тому заборони потрібно реалізовувати з перехідними положеннями, щоб «не позбавляти людей заробітку», а туристів – дешевих варіантів проживання.