На російському туристичному ринку тривають нові банкрутства та відгуки ліцензій, стали вже нормою у високий літній сезон…Вчора Банк Росії припинив дію ліцензії страхової компанії «Сходження», що стала широко відомою після недавнього банкрутства свого клієнта – великого туроператора «Нева»…

Втім, нічого дивного для турринку у зупинення ліцензії страховика не було, багато експертів вже заздалегідь пророкували саме такий результат ситуації, оскільки сума страхових зобов’язань розорилася «Неви» приблизно в 3 рази перевищувала статутний капітал «Сходження».

Тобто зобов’язання «Неви» перед своїми туристами були застраховані на 454,2 млн. рублів, у той час як статутний капітал страховика становить 156 млн. рублів, і за зборами за 2013 рік він перебував на 276-му місці — 49,9 млн. руб., а його виплати за минулий рік склали всього 7,4 млн. руб.

Вже в день оголошення про банкрутство «Неви» біля головного офісу «Сходження» в Москві вишикувалася величезна черга з обдурених туристів, однак потрапити в будівлю люди так і не змогли, мовчали і телефони страхової компанії. «Хованки» тривали цілий день, поки діями «Сходження» не зацікавилися правоохоронні органи, лише після цього страховик почав приймати заяви від клієнтів «Неви».

ЦБ РФ нічого не залишалося, як зупинити дію ліцензії цієї страхової компанії з метою забезпечення збереженості її майна для виконання зобов’язань за договорами страхування.

До речі, в «Сходженні» було застраховано близько 30 російських туроператорів, в тому числі і кілька досить великих гравців.