Як повідомив надзвичайний повноважний посол ФРН в Росії Ульріх Бранденбург, call-центр першого в Росії візового центру Німеччини запрацює вже у п’ятницю, 11 січня. У понеділок візовий центр у Москві почне приймати документи.

Візовий центр у Москві відкриється за адресою вул. Шаболовка, д. 31, стор 5, м. “Шаболовська” (тел. +7(499)-681-1365 ,+7(499) 426-0325; Години роботи:08:30 – 17:00 (пн-пт), крім святкових днів, встановлених Посольством Німеччини в Москві).

Візові центри Німеччини будуть відкриватися і в інших містах Росії. Так, у лютому центр з’явиться в Єкатеринбурзі, трохи пізніше в цьому ж місяці – в Новосибірську, навесні – в Краснодарі, Нижньому Новгороді, Казані, Ростові-на-Дону і Саратова. Німеччина поки не планує відкривати візовий центр в Санкт-Петербурзі. «Тут у нас немає проблем з прийманням і обробкою документів. У багатьох жителів Петербурга є візи Фінляндії, тому завантаження нашого консульства не велика», – пояснив посол.

На думку німецької сторони, візовий центр допоможе позбутися черг при запису на прийом у консульстві. «Нерідко траплялися ситуації, коли претендентам доводилося чекати черги на запис довше, ніж передбачається у візовому кодексі ЄС», – зазначив Ульріх Бранденбург. У візовому центрі буде близько 60 вікон. Консульський збір за німецьку візу не зміниться (він становить 35 євро), але до нього тепер додасться сервісний збір в розмірі 17,5 євро. Громадяни, звільнені від сплати консульського збору, будуть платити тільки за послуги візового центру.

Між тим, терміни розгляду документів на візу з появою центру, схоже не зміняться. «Згідно з візовим кодексом ЄС ми зобов’язані видавати візу протягом не більш ніж 10 днів. Зараз ми дотримуємося цього правила і будемо дотримуватися його в подальшому», – зазначив пан Бранденбург.

Важливою перевагою нової системи прийому документів стане те, що тепер заявник буде позбавлений від необхідності особисто приїжджати в консульство на співбесіду. «Туристу буде достатньо надати довіреність уповноваженій особі, яка зможе віднести документи в центр замість нього», – пояснив посол. До речі, в московському візовому центрі будуть обслуговуватися не тільки росіяни, але й громадяни України, Казахстану, Білорусії.

Німецький візовий центр буде обробляти документи тільки на Шенгенські візи. Для претендентів на національну німецьку візу, вид на проживання і т. д. залишається колишня процедура, що передбачає звернення безпосередньо в консульство. Незважаючи на те, що можливість звернення за шенгенською візою в консульство залишається, посол рекомендує користуватися послугами візового центру. Туроператорам також рекомендується звертатися у візовий центр, а не в консульство.

Збільшиться потік туристів у зв’язку з відкриттям візового центру, поки незрозуміло. «За попередньою оцінкою, в минулому році росіяни отримали близько 350 тис. німецьких віз. Приріст склав близько 10%. Думаю, аналогічна ситуація буде і в цьому році. Думаю, що з появою візового центру до нас повернуться ті туристи, які для подорожі до Німеччини отримували шенгенські візи інших держав», – повідомив посол. Він також зазначив, що близько 18% всіх виданих віз є багаторазовими, і це число постійно зростає. Найчастіше Німеччина ставить багаторазові візи тим, хто вже побував у країні кілька разів.