На думку експертів турринку, якщо курс європейської валюти і далі продовжить свій бурхливий ріст, потік російських туристів в європейські «єврові» країни взагалі може вичерпатися.

Туроператори вже відзначають значне падіння попиту на тури в Європу, за деякими напрямками він досягає 70%. Очікується, що в нинішньому зимовому сезоні від цього постраждають, насамперед, такі «гірськолижні напряму» як Австрія, Італія, Фінляндія, Франція та Швейцарія, оскільки традиційно вони залучали значну російських туристів саме в зимовий сезон.

Експерти вважають, що в першу чергу зростання валюти вплине на практику раннього бронювання, так як ціни на путівки формуються з урахуванням вартості євро. Навіть якщо деякі туроператори зможуть пропонувати клієнтам путівки з фіксованими цінами, росіяни все одно навряд чи будуть їх активно купувати. По-перше, багато туристи все ще побоюються повторення річного колапсу, що стався в туристичному бізнесі, а по-друге, вартість відпочинку все одно після приїзду до Європи може зрости в півтора рази.

Російським туроператорам доводиться зараз черговий раз урізати свої зимові програми і переорієнтуватися на більш привабливі доларові напрямки, такі як Єгипет, ОАЕ і Таїланд з В’єтнамом – ціни на путівки за якими втім, теж стали «кусатися», оскільки курс долара теж на місці не стоїть і вже підходить до 50 грн.

Стрімке падіння курсу рубля по відношенню до Євро і Долара зараз на руку, мабуть, лише туроператорам, які працюють на внутрішньому ринку, адже згідно з останніми статистичними даними, за останні півроку турпотік зріс тут на 30%, в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року.