З 1 липня 2013 року Хорватія вступає в Євросоюз, тому з 1 квітня вводить національні візи. Але до 31 березня російські туристи можуть відвідати цю країну без візи.Станеться це вже 1 квітня, з цього дня Хорватія буде видавати росіянам свої національні візи.

Термін розгляду такої візи буде становити 5 днів, а вартість 35 євро. Термінова віза обійдеться в 70 євро.

При цьому після 1 липня Хорватія планує пускати туристів і по Шенгенській візі. Хоча раніше хорватське посольство повідомляло, що росіяни зможуть відвідувати країну з діючою Шенгенською візою тільки до 31 червня 2013 року.

Документи на візу можна подати максимум за 3 місяці до дати планованої поїздки. За національною візою турист вправі перебувати в країні до 90 днів.

Посольство Хорватії в Москві вже розпочало підготовку до нового візового літнього сезону, збільшивши штат працівників до 16 осіб. Також в майбутньому повинні відкритися хорватські візові центри в декількох регіонах Росії.

Організованим туристам (через туроператорів)

Організованим туристам буде трохи простіше отримувати нові національні візи в Хорватію. Для оформлення візи їм потрібно заповнити анкету, надати фото 35х45 мм і діючий закордонний паспорт, з 2-ма вільними сторінками і терміном дії не менше 3 місяців з дня закінчення туру.

Турфірма повинна буде прикласти до пакету документів туриста підтвердження його маршруту і індивідуальну або групову медичну страховку. Особиста присутність туристів в хорватському посольстві не потрібно, але воно може запросити туриста на співбесіду, в разі виникнення будь-яких додаткових питань.

Також від туриста НЕ потрібно підтвердження наявності грошових коштів на поїздку (50 євро на день перебування).

Індивідуальним туристам (самостійно)

Індивідуальним туристам отримати національну візу в Хорватії буде трохи складніше, ніж організованим. Крім зазначених вище документів, такі туристи повинні надавати в консульство підтвердження броні квитків та готелю на час перебування в країні. Також крім цього, турист зобов’язаний буде прийти в посольство особисто.

Національна віза до Хорватії для дітей

Якщо неповнолітній турист їде в Хорватію самостійно без батьків, необхідно додати копію свідоцтва про її народження, а також оригінал нотаріально посвідченої згоди одного з батьків.

Якщо неповнолітній їде на відпочинок з одним з батьків, то згода від другого з батьків не вимагається.

Транзитна віза в Хорватію

Для транзитного відвідин Хорватії, наприклад, якщо турист хоче відвідати цю країну під час відпочинку в сусідній Чорногорії, йому потрібно буде оформити відповідну візу через акредитовану фірму. Але в цьому випадку така турфірма повинна мати 2 акредитації: хорватську і чорногорську.