У п’ятницю 1 серпня авіакомпанія «Оренбурзькі Авіалінії» повідомила листом авиаброкерского туроператора «Ідеал-Тур» про припинення співпраці…

В результаті скасування 36 чартерних рейсів у найближчі три дні не зможуть вилетіти з Росії близько 12 тисяч туристів (клієнти десятка різних туроператорів, що мали блоки на цих рейсах), і приблизно 20 000 «застрягнуть» за кордоном. Швидше за все, авіакомпанія розраховує вирішити проблему за рахунок туроператорського фонду «Турпомощь».

У «Оренбурзьких авіалініях» такий рішучий і масштабний крок пояснюють відсутністю фінансування рейсів з боку замовника – компанії «Ідеал-Тур», а також наявністю значного боргу за раніше виконані перевезення. Авіакомпанія прийняла рішення призупинити з 2 серпня 2014 року виконання рейсів за заявками «Ідеал-Тур» до оплати рейсів, які готуються до вильоту.

Чутки про серйозний конфлікт між «Оренбургскими авіалініями» і «Ідеал-Туром» просочувалися в пресу ще в початку липня. Тоді газета «Комерсант» опублікувала інформацію, згідно з якою «Ідеал-Тур» має борг перед авіакомпанією за не перевезених туристів в розмірі 1,5 млрд. рублів.

А самі «Оренбурзькі авіалінії» мають, як повідомляла газета, іншому національному перевізнику, «Аерофлоту» 3 млрд. рублів.

Реакцію туроператорів на появу інформації про скасування 36 чартерів можна назвати панічною. Чому в чималому ступені сприяло час появи повідомлень – кінець тижня, п’ятниця, після завершення робочого дня, тобто напередодні основних заїздів у вихідні та понеділок. В становищі заручників ситуації поки виявилися туроператори, які тримали рейси на блоках ОА, серед них вже йдуть розмови про фінансовий крах. Починають проявляти занепокоєння і туристи.

Асоціація туроператорів Росії вже направила звернення до Мінтрансу, Ростуризм і Росавіації з проханням оперативного втрутитися в ситуацію з метою вироблення спільних дій з мінімізації катастрофічних наслідків для всього турринку, оскільки вважає, що фінансові взаємовідносини між компаніями не повинні призводити до безпрецедентного ущемлення прав десятків тисяч туристів.

Ідеал тур в Faceook – www.facebook.com/IDEALTOUR.RU/