Іноземні авіакомпанії, серйозно скоротили свою присутність на російському ринку пасажирських перевезень, змінюють свої плани…

Про поновлення скасованих раніше рейсів в Казані, Самари та Нижній Новгород з Гельсінкі повідомила прес-служба найбільшого авіаперевізника Фінляндії – компанії Finair. Зазначені міста вже значилися в маршрутній мережі авіакомпанії, однак у лютому поточного року компанія прийняла рішення про їх скасування з-за зниження споживчої активності і низькою завантаження літаків.

З Гельсінкі в Нижній Новгород авіапасажири зможуть вилетіти кожну тиждень літаками Finair в понеділок, середу і п’ятницю, відправитися назад – у вівторок, четвер і суботу. У Самару Finair доставить пасажирів у вівторок, четвер і неділю, зворотний виліт в понеділок, середу і п’ятницю. У столиці Татарстану з Гельсінкі – в понеділок, середу і п’ятницю, у зворотному напрямку – у вівторок, четвер і суботу. Раннє прибуття літаків у Гельсінкі, щодо роз’яснення прес-служби, створює для пасажирів безліч зручних стикувань, якщо використовувати аеропорт фінської столиці як хаб (пересадочний вузол).

Доступними для жителів Самари і Казані стають і прямі рейси в Барселону. Їх планує виконувати іспанська лоукостер Vueling Airlines (http://lowcost-expert.com/airlines/vueling/), про підготовку спільної з перевізником програми повідомив великий російський туроператор «Наталі Турс». Вже починаючи з кінця червня поточного року, Vueling планує виконувати з Барселони рейси в Краснодар, Калінінград, а також в Москву і Санкт-Петербург.

Також стало відомо про плани авіакомпанії flydubai (ОАЕ) збільшити свою маршрутну мережу за рахунок Новосибірська і Нижнього Новгорода, регулярні рейси в ці російські міста перевізник планує почати виконувати в жовтні 2015 року.

Рішення про повернення на російський ринок авіаперевезень експерти пов’язують із загальним скороченням ринку міжнародних перевезень приблизно на 20-25%, хоча бурхливо розвивається ринок внутрішніх авіаперевезень виріс за останній рік на 19-20%. З цієї причини припинили польоти в Росію авіакомпанії Aigle Azur, Thai Airways, Cathai Pacific, Srilankan airlines, про свої наміри припинити польоти в Росію нещодавно заявила американська авіакомпанія Delta. Однак не всі авіакомпанії пішли шляхом скорочення існуючих рейсів, деякі перевізники, навпаки, розширюють маршрутну мережу та опановують рейси в нові, порівняно невеликі російські міста.