Можливо, вже в цьому році іноземці, що прилітають в Росію літаками, зможуть перебувати на її території без оформлення візи до 3-х діб…

Про це стало відомо з доповіді губернатора Петербурга Георгія Полтавченко, який виступив днями в міському парламенті. Зараз подібний режим діє лише для іноземців, які прибувають у Росію на круїзних судах і поромах.

Повідомляється, що законопроект був внесений пітерським губернатором на розгляд депутатів Держдуми ще в жовтні 2013 року і вже пройшов всі необхідні в цьому випадку узгодження. Якщо все піде, як планувалося, його приймуть вже в травні 2014 року.

За словами Георгія Полтавченко, ні політичні інтриги, ні західні санкції, не зможуть підірвати інтерес до російських пам’ятках, зокрема до Санкт-Петербургу, у іноземних туристів. Турпотік не тільки не скорочується, але хоч і повільними темпами, але зростає з року в рік. До прикладу, за минулий рік турпотік в Пітер виріс на 3% і склав майже 6 млн. 300 тисяч чоловік, і майже половина з них – іноземні туристи.

Прямим підтвердженням слів губернатора є фінансові показники Північної столиці: ресторани, готелі і міні-готелі Санкт-Петербурга заплатили в 2013 році на 30% податків більше, ніж роком раніше.

Це вже третій крок російських законодавців до безвізового режиму для іноземних туристів. Раніше був введений безвізовий режим для туристів, які перебувають в нашу країну на круїзних кораблях і поромах, а в лютому цього року був також підготовлений законопроект, який дозволяє безвізовий в’їзд на троє діб іноземцям, що прибувають в туристичних цілях на поїздах.