Військові дії в Ізраїлі тривають. Поки вони відбуваються на ізраїльсько-палестинської кордоні і практично не зачіпають популярні туристичні центри Ізраїлю…

Паніки і навіть нервозності серед туристів, за повідомленнями туроператорів, не зазначається. Ніхто не покинув курорти достроково, анулювання (скасування) турів носить одиничний характер.

Військове протистояння в секторі Газа триває вже кілька днів. Палестинські збройні угруповання наносять по території Ізраїлю ракетні удари у відповідь ізраїльські ВПС завдають ударів по об’єктах на палестинській території. 10 липня палестинці зробили спробу ракетного обстрілу Тель-Авіва, але ракету, випущену по столиці з сектора Газа, збила ізраїльська служба ППО. На думку російського Мзс, командування Збройних сил Ізраїлю може почати повномасштабну операцію в Газі проти угруповання ХАМАС.

Однак ізраїльські партнери російських туристичних компаній запевняють, що ніяких складнощів у туристів у зв’язку з проведенням військових дій не виникне. Не надходить жодної інформації про постраждалих в Ізраїлі. Дані опитувань, проведених «Вісником АТОР», свідчать: російські туристи, відпочиваючі в Ізраїлі (в цей час року їх більше всього на середземноморському узбережжі країни) особливої стурбованості не демонструють. Ніхто не висловив бажання достроково перервати відпочинок.

Відзначається деяка стурбованість серед російських туристів, що тільки мали намір провести свою літню відпустку в Ізраїлі. Анульований поки один тур, проданий компанією Travelsystem. Готель з розумінням поставився до побоювань туристів і не став пред’являти штраф. Однак авіакомпанія, в якій туристи самостійно бронювали квитки, все-таки виставила штраф. Надходять численні дзвінки від регіональних турагентств з проханням роз’яснити ситуацію, проте, за заявою Travelsystem, бажання скасувати тур в Ізраїль більше ніхто не висловив.

Олександр Лукашевич, офіційний представник російського Мзс, нещодавно закликав росіян, які відпочивають в Ізраїлі, дотримуватися обережності, уникати зон протистояння конфліктуючих сторін і утримуватися від відвідин місць, де є небезпека обстрілу. Проте за станом на 11 липня рекомендацій громадянам Росії утримуватися від відвідування Ізраїлю МЗС не виносив.

Зараз в Ізраїлі «низький туристичний сезон» для російських туроператорів. Авіарейси виконуються лише в Тель-Авів, чартерних програм узагалі немає. Наплив росіян очікується, як зазвичай, з осені.