Цього тижня в італійському місті Гроссето закінчився суд над капітаном сумно відомого круїзного лайнера “Costa Concordia”, звинуваченого у ненавмисному вбивстві 32 людей під час аварії в січні 2012 року…

Слідство прийшло до висновку, що зіткнення судна з рифом сталося через ризикованого маневру, здійсненого капітаном. А велика кількість жертв – результат нескоординованою роботи екіпажу лайнера, капітан якого не тільки не почав евакуацію пасажирів відразу після того, як судно почало кренитися, але і залишив потопаюче судно в числі перших.

Втім, 52-річний капітан Франческо Скеттіно (Francesco Schettino) отримав лише 16 років тюремного ув’язнення, замість 26, на яких наполягало обвинувачення. За версією його адвокатів, до загибелі людей призвели не дії їх підзахисного, а збої системи безпеки Коста Конкордії.

Загалом, Скеттіно своєї провини так і не визнав. Виступаючи з останнім словом, він заявив, що став «козлом відпущення» у цій справі, і «помер разом з тими людьми, що загинули при аварії судна».

Крім тривалого тюремного терміну, екс-капітан отримав довічну заборону на заняття будь-яких державних посад, а також п’ятирічна заборона на роботу за професією.

Нагадаємо, що корабельна аварія сталася 14 січня минулого року, а в липні 2014 року це судно перемістили в порту Генуї і зараз воно знаходиться на утилізації. У листопаді 2014 року вдалося знайти останки останнього людини, загиблого в тому в корабельній аварії.