Спалахнула епідемія лихоманки Зіку суттєво підкосила туристичний сезон за напрямами Карибського басейну і в цілому Латинської Америки. Падіння попиту видно по динаміці бронювання, яка за останні 2 місяці впала на 3.4%.

Такі дані наводить ForwardKeys – великий туроператор, чиї інтереси представляють більше 200 турагентств в зазначених регіонах.

Якщо порівнювати з показниками минулого року, різниця виглядає ще більш істотною. Так, за даними ForwardKeys, в аналогічний сезон (грудень-січень) 2015 року попит на відпочинок в Пуерто-Ріко, на Віргінських островах, в Панамі і на Мартинка був вище не менше ніж на 20% порівняно з поточним сезоном.

Найбільші втрати туристів за останні 2 місяці зазнав Еквадор – відтік склав близько 20%. При цьому Бразилія, яка знаходиться в епіцентрі лихоманки, втратила всього 3% відпочиваючих.

У розрізі напрямів, відкіля прибувають туристи, потік з Сівши. Америки впав на 3%, Європи – на 5% і з інших напрямків – на 14%.

Незважаючи на негативну тенденцію, прогнози ForwardKeys все одно залишаються оптимістичними на період з березня по травень. Фахівці компанії очікують зростання бронювання на 4% за рахунок північноамериканських гостей. У той же час туристи з більш далеких країн все-таки продовжать «результат» – до 9%.