Популярна американська програма Work & Travel USA знаходиться під загрозою зриву в нашій країні. Лише за перший місяць прийому документів, консульство США відмовило у візах майже 90% претендентів.

Нагадаємо, згідно з цією чотиримісячної програмі студенти у віці від 18 до 23 років можуть поїхати в США, щоб працювати і подорожувати під час літніх канікул.

За оцінками туроператорів, що працюють на американському напрямку, в 2012 році кількість відмов у візах за цією програмою було дуже високим – майже 40%. Але те, що відбувається в цьому році взагалі не витримує ніякої критики. Лише в перший місяць роботи Консульства з шукачами (прийом документів на візу по програмі Work and Travel USA ведеться з 14 березня) відмови отримали приблизно 90% студентів, тобто близько 1700 чоловік.

Чіткого пояснення причин настільки масових відмов від американського консульства російські туроператори так і не дочекалися.

Але відомо, що багатьом студентам, які одержали відмову у візі за цією програмою в цьому році, повідомили про їх невисокому рівні англійської мови. Хоча це, швидше всього лише відмовка, адже майже всі шукачі, є кращими студентами-лінгвістами своїх Вузів.

А як пояснити зовсім нелогічні відмови, коли наприклад студентам не дали візу за цією програмою з-за занадто високого рівня англійської (на думку консульських працівників, поїздка в Америку і віза в США їм вже не потрібна, так як не дасть нічого нового) або занадто хорошого знання американської культури, взагалі не зрозуміло.

Загалом, складається враження, що консульство навмисно відмовляє у візах більшості потенційних учасників програми Work and Travel USA, а ось з яких причин варто тільки гадати.

До речі зрив поїздки в США є не тільки психологічним розчаруванням для студентів, але і завдає реальний фінансовий збиток гаманців їх батьків.

Адже студенти, які отримали відмову у візі, вже заплатили за програму від 1000 до 1500 USD, плюс сплатили 160 доларовий консульський збір. А що говорити про студентів не з Москви, яким довелося ще оплатити дорогу і проживання в столиці, щоб потрапити на співбесіду в консульство.

Загалом, приблизні втрати російських студентів тільки за перші дні роботи американського консульства склали вже понад 45 мільйонів рублів.

Туроператори побоюються, що така перспективна і популярна в минулому програма Work and Travel USA може в найближчому майбутньому припинити своє існування на ринку Росії.