І без того безвізова для росіян Македонія вирішила виробити додаткові стимули припливу в країну організованих груп російських туристів…


Для цих цілей македонська сторона збирається обіцяти російським туроператорам субсидування кожного привезеного туриста з РФ. Розмір виплат буде варіюватися від 15 до 65 євро за людину в залежності від типу перевезення.

Конкретно, субсидії пропонуються наступні. За кожного російського туриста, який прибув у країну літаком в складі групи не менше 10 осіб, та пробуло на території Македонії не менше трьох діб, буде проводитися повернення грошей в розмірі 65 євро. За туристів, що прибули на автобусі, македонська сторона буде повертати 20 євро. За росіян, які приїхали у складі комбінованих турів передбачається повернення у розмірі 15 євро за одного туриста.

Російські учасники туристичного ринку вважають, що ідея македонської сторони може стати цікавою тільки в тому випадку, якщо в даному напрямі з’являться прямі авіарейси. Поки росіянам доводиться добиратися до македонським пам’яток з пересадкою в сусідніх країнах.

За даними Агентства з іноземних інвестицій та експорту Македонії, саме російські туристи є однією з пріоритетних цільових груп для туристичного ринку балканської країни. В цьому напрямку Македонія докладає зусилля вже не перший рік. Наприклад, кожен рік продовжується безвізовий режим для наших громадян.

Юлія Жадан, глава департаменту Європи російського туроператора «Російський Експрес», вважає, що істотного зростання турпотоку з Росії в Македонію можна чекати тільки якщо з’являться прямі авіарейси. Македонія не має виходу до моря, і туристи в основному відвідують країну в рамках сіті-турів з заїздом на озеро Орхид, – пояснює Юлія Жадан. За її словами, зараз обсяги замовлень з даного напряму вельми невеликі.