З пропозицією про зниження мінімальної суми медичної страховки які вирушають за кордон громадян до 1 млн. рублів звернувся до Мінфіну Всеросійський союз страховиків. Проект самого Мінфіну передбачає мінімальну суму страховки 2 млн. рублів.

Страховики мотивують свою пропозицію побоюваннями, що занадто висока нижча планка страхування відлякає туроператорів та інших учасників туристичного ринку. Експерти вже висловлюють побоювання, що путівки на масові напрямки (Туреччина, Єгипет), у разі введення мінімуму страхової суми 2млн. рублів, можуть подорожчати, а це негативно позначиться на всій галузі.

Крім встановлення «двохмільйонного» мінімуму, страховиків і туроператорів насторожили й інші нововведення, передбачені урядовим проектом. Зокрема, пропонується запровадити обов’язкове медичне страхування від’їжджаючих за кордон туристів. Страховики сподіваються на Цивільний кодекс, який прямо забороняє нав’язування клієнтам послуг, у тому числі і страхових. Туроператори ж побоюються, що тягар обов’язкового страхування своїх клієнтів, щоб не порушувати норми ЦК, покладуть на них.

У проекті Мінфіну закладені, на думку фахівців, і інші «незручні» для страховиків пункти. Наприклад, Мінфін пропонує вважати страховим випадком загострення у туриста під час поїздки хронічного захворювання. Зараз страхові компанії відповідають лише за отруєння, травми, ГРВІ і тому подібні непередбачені розладу здоров’я туристів. Не виключено, вважають страховики, що хтось відправиться в подорож з метою просто підлікувати безкоштовно старе захворювання.

При цьому саму закладену в проекті Мінфіну ідею відрегулювати ринок туристичного страхування і страховики, і туроператори вважають корисною.

Цікаві статті: Принади елітного відпочинку за кордоном