Міністр культури РФ Володимир Мединський запропонував спростити процедуру отримання російської візи для громадян розвинених країн…


Відмова від «дзеркальної» політики в частині видачі російських віз, на думку міністра, повинен істотно посприяти розвитку в’їзного туризму.

«Нам потрібно відходити від психології напівзакритої країни. Від цього буде більше плюсів, ніж можливих мінусів. У плані реалізації умов в’їзду, дотримуючись «дзеркальної» політики, ми відверто програємо. Ми більше зацікавлені в ослабленні візового режиму, ніж наші візаві», – заявив Володимир Мединський в рамках проведення засідання комітету ради федерації з соціальної політики.

Міністр також зазначив, що в нинішніх економічних умовах сферу в’їзного туризму можна було б суттєво розвинути «підштовхнувши» її послабленнями у візовому режимі.

Мединський також підкреслив важливість унікального географічного положення Росії. За його словами, туристи з Китаю могли б летіти в Європу транзитом через Москву, а не через Абу-Дабі. Зараз же з цим є великі труднощі саме із-за візових обмежень.

«Ми могли б запустити весь потік туди-назад через нас», – сказав Міністр.

Володимир Мединський також підкреслив той факт, що в’їзний туризм в Росії до цих пір залишається недооціненим, в той час як саме в’їзний туризм, на думку Мединського, є одним із засобів ефективної пропаганди нашої країни, її культурних досягнень і спадщини.

«У минулому році ми побачили позитивну динаміку в’їзного туризму в Росії. За інформацією прикордонної служби, за рік країну поселили 31.3 млн. зарубіжних туристів проти 29.8 млн. за попередній рік. Це невелике зростання, але він, тим не менш, є», – сказав Мединський.

Для довідки. У 2015 році з туристичною метою Росію відвідало близько 3 млн. іноземних громадян (дані Росстата). Це на 13% більше, ніж у 2012 році. Найбільшою виявилася частка китайських туристів (677 тис. чоловік), на другому місці частка туристів із Німеччини (358 тис. осіб), на третьому – американці (165 тис. осіб). У поточному році очікується подальше зростання турпотоку. Факторами, що стимулюють приплив іноземців, називають низький курс рубля по відношенню до інших валют та розвиток туристичної інфраструктури.