Мінбуд Росії запропонував включати в номерний фонд великих готелів номери з особливими умовами для слабозорих та інвалідів-колясочників…

Пропозиція ввести таку норму представлено в проекті актуалізації зводу правил №59, у якому вказані вимоги щодо доступності будівель для інвалідів. До цього така норма в Росії не обговорювалася.

Якщо норму затвердять, то вона буде застосована до готелям, пансіонатам і навіть кемпінгах з кількістю номерів більше 20. Підприємства готельного сектора повинні будуть в 5% номерного фонду створити зручні умови для проживання маломобільних громадян.

В звід правил включені і інші вимоги, покликані полегшити користування готелями для інвалідів. Наприклад, у зводі зазначено про необхідність зробити пішохідні шляхи від зупинок громадського транспорту до входу в будівлю безперервними, знизити висоту порогів з 2,5 см до 1,4 см, скоротити висоту з’їздів на проїжджу частину з тротуару до півтора сантиметрів. На прилеглій до готелю ділянці, на тротуарі біля ганку запропоновано зробити єдиний ухил пандусів – 1:20 (5%). Якщо ж щільна забудова, і є комунікації на ділянці, допустимий ухил 1:12 (8%).