У 2013 році російська столиця зайняла 2-е місце рейтингу найдорожчих для проживання іноземців міст світу.

Дослідження проводилося великою міжнародною консалтинговою компанією Mercer Human Resource Consulting.

Порівнювалися ціни на товари і послуги в 214 містах світу – вивчалася вартість їжі, одягу, транспортних послуг, у тому числі оренди автомобілів, а також товарів для дому і звичайно ж оренди житла, яка найчастіше складає значну частину від загальних витрат іноземців за кордоном.

До цього столиця Росії три роки поспіль знаходилася на 4-му місці в цьому списку. Лідером цього рейтингу в нинішньому році став африканський місто Луанда (столиця Анголи). На третьому місці розташувалася японська столиця – Токіо.

Доповнили десятку найдорожчих міст світу – Нджамена (столиця Чаду), Сінгапур, Гонконг, Женева, Цюріх, Берн і австралійський Сідней.

Друге місце у списку Москва отримала, перш за все, з-за своїх високих цін на оренду житла. Приміром, оренда хорошої двокімнатної квартири без меблів в центральних районах для іноземця обійдеться компанії в середньому в 4600 USD в місяць.

Хочете взяти автомобіль напрокат в Москві і при цьому непогано заощадити? Заходьте на сайт ikar-prokat.ru і вибирайте напрокат легкові машини економ, бізнес і преміум класу! До того ж все це без застави і без обмежень по пробігу.

Крім цього, багато імпортні продукти, які регулярно купуються іноземцями в так званих «пристойних» московських магазинах, таких, наприклад, як «Азбука смаку», часто за своїми цінами відносяться до преміум-сегменту.

Подібні дослідження використовуються великими міжнародними компаніями для розрахунку компенсацій своїм співробітникам, регулярно їздять у закордонні відрядження.