За інформацією РИА Новости, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про припинення з початку 2016 року дії пільгового безвізового режиму з Туреччиною.

За словами глави дипломатичного відомства, в Росії дуже стурбовані наростаючими терористичними погрозами в Туреччині. А від цього безпосередньо залежить безпека російських громадян. Через Туреччину в різних напрямках пролягає трафік бойовиків.

Сергій Лавров повідомив, що його відомство протягом року 17 разів запитувала турецькі влади про долю російських громадян, підозрюваних у терористичній діяльності, однак жодної реакції на ці запити не було.

Уряд РФ в даний час розробляє комплекс заходів по реагуванню на агресивний акт по відношенню до Росії — ракетну атаку турецькими винищувачами російського військового літака СУ-24, що призвела до падіння бомбардувальника і загибелі пілота. Прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, зокрема, заявляв про обмеження і заборони на постачання продукції, включаючи продовольство, а також на роботи та послуги, що виконуються і надаються турецькими компаніями.

Безвізовий режим між Росією і туреччиною був введений з 2011 року, на основі підписаної в 2010 році міждержавної угоди. Спочатку режим поширювався на поїздки тривалістю не більше 30 днів. Потім час перебування російських громадян Туреччини без віз було збільшено до 60 днів, а для турецьких громадян колишній порядок залишився незмінним.