15 лютого МЗС РФ попередив співвітчизників, які планують поїздки за кордон, що їх можуть заарештувати або затримати за запитом спецслужб і правоохоронних органів США у ряді країн…

Відомство підкреслило, що за кордоном для російських громадян існує реальна загроза арешту або затримання за запитом американських спецслужб і правоохоронних органів.

У зв’язку з цим МЗС закликає росіян добре оцінювати ризики при поїздках за кордон. Особливо обережними варто бути громадянам, яким у правоохоронних органів США є претензії. Це, насамперед, стосується держав, з якими США підписали договори про видачу. У американської сторони є взаємна домовленість про видачу злочинців зі 111 державами світу. Їх список можна знайти на сайті Держдепартаменту США.

Відомство зазначило, що неодноразово намагалося налагодити співпрацю між РФ і США на рівні компетентних органів, засноване на Договорі про взаємну правову допомогу у кримінальних справах (від 1999 року), підписаного двома сторонами. Але, незважаючи на це, за росіянами раніше «полюють» по всьому світу.

За даними МЗС РФ, більше 30 подібних інцидентів. У 2016 році Штати були екстрадовані чотири громадянина РФ: М. Е. Вартанян з Норвегії та М. В. Сєров, А. Е. Сергєєв та М. В. Сенах з Фінляндії. С. В. Лісова нещодавно заарештували в Іспанії.