У Налычевской долині Камчатського півострова, неподалік від річки Жовтої, мисливствознавці застрелили бурого ведмедя. Трирічна самка ведмедя постраждала через контактів з туристами. Ведмедиця нерідко заходила в туристичний табір природного парку «Налычево» і влаштовувала там погроми, роздираючи намети.

Мисливствознавці зазначають, що туристи самі спровокували молоду ведмедицю на таку поведінку, принадивши її. Ведмедиця відвідувала і інші населені людьми місця – біля річки, в районі автомобільної стоянки. І робила це не тільки вночі, але і вдень, з’їдаючи у туристів не тільки запаси продуктів, але й ліки.

Драма з трагічним кінцем почалася з того, що ведмедиця рано вранці налякала групу дітей, які розташовані на сніданок у лісового кордону. Присутні при цьому інспектори лісової охорони намагалися відлякати тварину пострілами в повітря, але це не допомогло. І тоді викликаний до кордону спеціаліст застрелив ведмедицю. Втім, про те, що це самка, мисливствознавці здогадалися лише після огляду мертвої тварини. Тоді ж і був встановлений його приблизний вік – три роки. Як вважають мисливствознавці, в цьому віці ведмеді ще не бояться людей, приймають (і крадуть у них їжу і збирають харчові відходи.

Підгодовуючи молодих ведмедів, туристи поводяться безвідповідально, тварина починає наближатися до місць їх тимчасового проживання, і до біди в такій ситуації зовсім недалеко.