Згідно з останніми даними міністерства охорони здоров’я Тунісу, в результаті п’ятничного теракту в курортному місті Суссі загинули 40 людей і постраждали понад 35…

Жертвами теракту стали в основному європейські туристи: громадяни Німеччини, Великобританії, Бельгії і Франції. Серед поранених є також одна громадянка України, й одна росіянка — 30-річна Катерина Хоменко з Москви.

За словами очевидців, по пляжу йшов молодий чоловік з автоматом, і в районі готелів Riu Imperial Marhaba і Soviva в Суссі він відкрив вогонь по які відпочивали там іноземним туристам, целившись тільки в них. Куди дивилася поліція і служба безпеки готелю – велике питання, оскільки від моменту коду ісламіст з зброєю був помічений на пляжі, і сталося саме напад, минув деякий час, за яке, спрацює поліція злагоджено, можна було запобігти цей теракт.

Нападавший идёт по пляжу перед нападением

Відповідальність за теракт на себе відразу ж взяла угруповання відморозків під назвою “Ісламську державу”. Нападник, 23-річний студент, був застрелений співробітниками служби безпеки. За повідомленнями поліції, в цьому ж районі був схоплений його спільник.

Террористы, в центре - арестован

В цей же день зі спеціальним зверненням до нації виступив прем’єр-міністр Тунісу Хабіб Эссид. Він оголосив, що влада країни має намір в найближчі дні закрити понад 80 мечетей за заклики до насильства і проповідування фундаменталізму.

Туризм є одним з найважливіших секторів економіки Тунісу. Ісламісти своїми нападами намагаються залякати світове співтовариство, сподіваючись, що відтік туристів буде мати важкі наслідки для економіки країни. І поки що їм це вдається, іноземні туристи вже не в перший раз за останній час стають тут метою терактів. У березні 2015 року в ході нападу на музей Бордо у місті Туніс загинули 20 іноземців, у тому числі громадянка Росії.

Нападение террористов на отель в Тунисе

Нападение террористов на отель в Тунисе. Фото 1

Нападение террористов на отель в Тунисе. Фото 2

Нападение террористов на отель в Тунисе. Фото 3

Нападение террористов на отель в Тунисе. Фото 4

Отель Riu Imperial Marhaba

У списку жертв, згідно з офіційною інформацією Моз Тунісу, загиблих російських громадян поки немає. Але, як з’ясував телеканал НТВ, мати пораненої росіянки, 53-річна Тетяна Хоменко, зникла після нападу терористів, все таки загинула під час цього нападу. Найближчим часом її чоловік вилетить в Туніс на впізнання.