Відвідування Грозного, високогірного озера Кезеной-Ам, Аргунского ущелини і одного з найбільших на Кавказі середньовічних некрополів Цой-Пєді — «міста мертвих», стали в Чечні самими у нинішньому році найбільш популярними туристичними маршрутами.

16 туристичних маршрутів, піших і кінних, діє на сьогоднішній день в Чечні. Вони дозволяють туристам відвідувати місцеві природні і культурно-історичні пам’ятки. За словами директора інформаційного центру «Тур-Екс» Еліни Батаевой, найближчим часом слід очікувати значного розширення списку туристичних маршрутів. Готуються пропозиції щодо подорожей в Шаройский і Галанчожский райони Чеченської республіки.

За словами директора, республіку в поточному році відвідали більше 20 тисяч туристів. Чечню вибирають як російські, так і зарубіжні туристи, останні прибувають з Китаю, США, Австрії, Німеччини, Італії, Єгипту, Греції, Франції, Південній Кореї, Ізраїлю. Число мандрівників постійно зростає — в 2011 році республіку відвідали 7,5 тисяч туристів, у 2013-му їх кількість зросла до 35 тисяч, а в 2014-му — до 50 тисяч чоловік.

Минулого літа турпотік в Чечню збільшився рекордними темпами — у чотири рази. Тільки в червні та липні поточного року в республіці побували не менше 10 тисяч чоловік.