В середині січня майбутнього року припиняться польоти в Росію літаків німецької авіакомпанії Air Berlin. Керівництво компанії пояснює такий крок скороченням попиту на авіаперевезення.

У повідомленні прес-центру компанії наголошується, що Air Berlin з початку поточного року ком вже кілька разів доводилося міняти свою російську програму польотів, але попит так і не став відповідати очікуванням. Тому було вирішено повністю скасувати рейси літаків на російському напрямку. Мова йде про рейсах Air Berlin з Москви в Дюссельдорф, з Москви до Берліна, а також з Калінінграда в Берлін. 18 січня 2016 року буде виконаний останній рейс Air Berlin із Москви до Берліна.

При цьому, як повідомляє авіаперевізник, продовжується дія договору код-шерінгу з російською компанією S7, яка входить в той же альянсу oneworld, що і Air Berlin, але маршрути переглянуть виходячи з нових умов.

Air Berlin – друга за величиною німецька авіакомпанія після Lufthansa, виконує рейси в 49 країн світу і в 160 пунктів призначення. У 2011 році компанією було перевезено близько 35 млн авіапасажирів. У парку авіаперевізника налічується 158 літаків середнім віком близько п’яти років.

У 2015 році через падіння курсу рубля значно знизилася кількість поїздок росіян за кордон. Загальний турпотік росіян в Європу, за оцінками експертів зі сфери туризму, скоротився в поточному році приблизно на 50%. Низький попит на закордонні поїздки призвів до того, що багато авіакомпаній почали переглядати свою маршрутну мережу і прибирати з неї польоти з російських міст.

У вересні поточного року відразу три зарубіжних авіаперевізника заявили про згортання своїх російських польотних програм. З середини вересня британський лоукостер easyjet закрив маршрут Москва-Лондон. Трохи раніше, на початку вересня зупинила польоти з Нижнього Новгорода фінська авіакомпанія Finnair. А в кінці вересня норвезький лоукостер Norwegian зупинив польоти з Санкт-Петербурга в Осло. Ще раніше Lufthansa значно скоротила кількість рейсів російських.