Резонанс, схожий на ефект вибуху бомби, отримало повідомлення ТАРС про наказ Ростуризму про виключення 19 юридичних осіб з реєстру туроператорів.

Всі вони мають «турецькі коріння» (або підозрюються в цьому). Наказ діє з 1 січня 2016 року, проте інформація про зазнали виключенню турфірмах зникла з реєстру на сайті Ростуризму вже 30 січня, о 19.00.

У наказі, підписаному гендиректором Ростуризму Олегом Сафроновим, список виключених з реєстру виглядає так: «Корал тревел», «Санмар Тур», «Ренейссанс Проперті Менеджмент», «Бентур Москва», «Анекс Тур Москва», «Анэкс Регіони», «Пегас Сургут», «Аттіда Тревел», «Пегас Хабаровськ», «Пегас Рітейл», «Пегас Перм», «Пегас Турс», «Пегас-Кемерово», «Пегас Самара», «Пегас Казань», «Пегас Хабаровськ», «Пегас Уфа», «Пегас Єкатеринбург», «Пегас Краснодар».

Жорсткі заходи, на які пішов Ростуризм — наслідок прийнятого в той же день Урядом РФ постанови, в якому забороняється виконання на території країни окремих видів робіт і послуг організаціями, які засновані громадянами Туреччини. У числі послуг значиться і туризм.

Постанова містить застереження — заборона не поширюється на контракти, укладені до дати набрання його чинності (1.01.2016 р.), проте як ця обмовка буде застосовуватися на практиці, в Ростуризмі поки точно сказати не можуть. У Мінекономрозвитку вже направлений відповідний запит.

Багато компаній з наведеного списку формально з Туреччиною не пов’язані. Приміром, 100% статутного капіталу ТОВ «Пегас Туристик» володіє «Пегас Туристик Ю Кей», що знаходиться в Лондоні. А власник ТОВ «Анекс Тур Москва» знаходиться в Нідерландах. Однак туроператори не поінформували своєчасно Ростуризм про зміни в установчих документах, і потрапили під заборону.

У деяких туроператорів все-таки зберігається можливість продовжувати роботу в штатному режимі, ряд компаній залишаються в реєстрі, це «Оператор вигідних турів САНМАР», «КОРАЛ ТРЕВЕЛ РЕГІОНИ», «ТУРОПЕРАТОР КОРАЛ ТРЕВЕЛ ЦЕНТР», «Пегас», «Пегас-Тур», «Пегас ДВ», «Пегас Пятигорск», «Пегас Ростов-Дон», «Пегас Туристик Мск», «Пегас Спб», «Пегас Іркутськ», «Пегас ВВБ», «Пегас Кей Джі Ей», «Пегас Пятигорск», «Пегас Нижній Новгород».

Керівництво компаній Coral Travel і Sunmar tour вже зробило заяви про те, що їх фірми виконають всі взяті зобов’язання перед своїми клієнтами та партнерами в повному обсязі. З аналогічними заявами виступили керівники «Пегас Туристик» і «Анекс Тур». Компанії також заявили про намір відновитися в реєстрі туроператорів.