Московський районний суд Калінінграда зобов’язав виплатити московського туроператора «Америка-тревел» майже 500 000 рублів пенсіонерці, яка з-за недостовірної інформації у візі, яку їй повідомили при бронюванні туру, не змогла поїхати в тур містами США.

Пенсіонерка придбала путівку вартістю близько 180 тис. рублів. Тур вона оформляла через турагентство «Бон Вояж». При покупці туру вона попередила, що має подвійне громадянство-Росії та Естонії.

Прямо в її присутності співробітниця турагентства зателефонувала в офіс московського туроператора «Америка-тревел», у якого і збиралися бронювати тур, щоб уточнити всі організаційні питання. Співробітниця туроператора запевнила її, що естонської паспорта буде достатньо для того, щоб без візи відвідати США.

Протягом місяця пенсіонерка двічі приходила в «Бон Вояж» для внесення оплат. І кожен раз вони дзвонили в Москву для уточнення деталей поїздки. І кожен раз співробітниця туроператора підтверджувала, що віза не потрібна.

Однак 30 квітня 2012 року в московському аеропорту, на стійці Delta Airlines, звідки повинен був вилетіти рейс в Америку, літньої туристки відмовили у посадці на рейс, пояснивши це тим, що у неї відсутній необхідний дозвіл ESTA для безвізового відвідування Америки.

Для мене це був сильний удар, – розповідала вона. – Я не знала що робити, металася по аеропорту і не розуміла, кому дзвонити.

У підсумку туристці довелося повернутися додому в Калінінград, де вона і звернулася через турагенство «Америка-тревел» з претензіями за зрив поїздки, але там звинуватили у всьому співробітників «Бон Вояж» і погодилися повернути лише частину грошей за квиток – 38 357 рублів.

На претензії московського туроператора до турфірмі «Бон Вояж», остання відповіла, що є всього лише турагентом, а надавати всю конкретну інформацію і матеріали, необхідні для виконання договору, зобов’язаний консолідатор туру, тобто «Америка-тревел», що обумовлено в агентському договорі.

Жінці довелося судитися з московським туроператором, щоб стягнути з нього вартість сплаченого туру, вартість авіаквитків Калінінград-Москва-Калінінград, а також компенсацію моральної шкоди.

У результаті суд став на бік пенсіонерки, та зобов’язав ТОВ «Америка-тревел» відшкодувати їй майже 489966 рублів, за зірвану поїздку мрії літньої жінки, на яку вона два роки відкладала гроші.