Красноярський крайовий суд зобов’язав місцеву пенсіонерку відшкодувати збитки авіакомпанії за п’яний дебош, який вона влаштувала під час перельоту…

Інцидент стався в березні 2015 року на борту авіалайнера Boeing 757-200 російського авіаперевізника air Azur. Літня росіянка, яка летіла з Красноярська в Бангкок, у стані алкогольного сп’яніння почала скандалити і вдарила стюардес. Командир екіпажу вирішив, що поведінка жінки загрожує безпеці перельоту, тому літак повернувся в аеропорт вильоту, де дебоширку зняли з рейсу.

Жінку притягнуто до відповідальності за статтею 1 статті 20.1 Кодексу про адміністративні правопорушення РФ «Дрібне хуліганство». Стосовно пенсіонерки порушили справу за статтею 116 Кримінального кодексу РФ «Нанесення побоїв з хуліганських спонукань».

Але в зв’язку з амністією, приуроченої до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні, кримінальну розгляд припинили. Потім air Azur подала в суд позов про стягнення збитків, заподіяних хуліганкою. За підрахунками авіакомпанії, аеронавігаційне обслуговування, дозаправка, обробка авіалайнера спеціальною рідиною, завантаження бортового живлення, автотранспортні та представницькі послуги в сумі обійшлися 635,4 тис. рублів.

У вересні минулого року Ленінський районний суд Красноярська задовольнив позов і зобов’язав відповідачку сплатити зазначену суму. Пенсіонерка подала апеляцію про скасування рішення, пославшись на низький дохід, так як її пенсія становить 13,2 тис. рублів.

Красноярський крайовий суд взяв до уваги аргументи відповідачки і знизив суму. Згідно з вердиктом, який апеляційна інстанція винесла в лютому, розмір стягнення складає 400 тисяч рублів.

Також пенсіонерка повинна заплатити близько 7 тисяч рублів державного мита.