Два російських авіаперевізника – «Ікар» і «Іраеро» подали заяву в Міністерство транспорту на здійснення регулярних рейсів до Єгипту…

Експерти вважають, що таким чином авіакомпанії намагаються закріпити за собою потенційні маршрути по даному напрямку, що свідчить про готовність починати літати в країну, як тільки буде відновлено повітряне сполучення між нашими країнами.

У разі, якщо заявники отримають допуски, реалізувати це право вони зможуть протягом року після отримання.

Як випливає з інформації Росавіації, компанія «Іраеро» заявилася на право літати в Каїр і Шарм-ель-Шейх з Омська, а «Ікар» попросила допуск на польоти в Каїр, Шарм-ель-Шейх і Хургаду з Жуковського. Перевізники зможуть здійснювати не більше семи рейсів на тиждень кожен аеропорт.

Авиакомпания Икар

У документі про допуск авіакомпаній, які володіють ліцензіями на міжнародні регулярні пасажирські перельоти, сказано, що допуск може бути ними отримано після того, як розгляне заявку відповідна комісія. За словами одного з джерел ЗМІ в галузі, комісія, ймовірно, буде засідати в найближчий місяць, не пізніше кінця жовтня. Джерело також підкреслив, що в цій ситуації «немає ніяких сенсацій, це робочі моменти».

Експерт галузі також закликав враховувати той факт, що дозвіл на перевезення в Єгипет цілком можуть видаватися навіть у тому випадку, якщо повідомлення не призупинено.

«Технічно, видати авіакомпаніям допуски можливо і зараз. Але це може бути зроблено хіба що з застереженнями, уточнюючими, що польоти можливі тільки після відновлення авіасполучення», – уточнив експерт і нагадав схожу ситуацію, коли були припинені польоти в Туреччину. Тоді компанії теж просили допуски заздалегідь, щоб до моменту відкриття напрямків бути повністю готовими до негайних рейсам.

Інші експерти галузі підкреслюють також знаковість вильотів з Жуковського. Це новий аеропорт, який отримав право обслуговувати міждержавні рейси зовсім недавно. Щоб на початковому етапі залучити якомога більше клієнтів, повітряна гавань проводить досить м’яку і гнучку цінову політику.

Згідно з відомим планами, компанія «Ікар» стане
одним з основних перевізників, що працюють з Жуковським. Перевізник має намір
отримати допуски на польоти з цього аеропорту в Бельгії (Льєж і Брюссель),
Австрії (Інсбрук і Зальцбург), Греції (Афіни, Салоніки, Іракліон), Великобританію
(Лондон), Іспанію (Пальма-де-Майорка, Барселона, Малага), Німеччини (Мюнхен,
Франкфурт, Мюнхен, Берлін, Дюссельдорф), Індії (Гоа), Китай (Пекін, Урумчі,
Сіань, Гуанчжоу), Грузії (Тбілісі), Чехії (Карлові Вари), Туреччину (Стамбул,
Бодрум, Даламан) і Єгипет (Хургада, Каїр, Шарм-ель-Шейх).