На частинку «олімпійського резерву» місць у готелях, які повинні відкритися до наступного року до Олімпіади в Сочі, російські туроператори особливо не розраховують. Адже конкурувати з таким великим замовником, як Олімпійський комітет, просто нереально.

На частку приватних туристів, охочих побачити Олімпіаду власні очі, швидше за все, залишаться «крихти» сочинського «новобудови», плюс будуть доступні альтернативні варіанти розміщення – від віддалених готелів, розташованих в сусідніх містах, до круїзних лайнерів, спеціально пришвартованих для цих цілей в Сочинському порту.

До речі, старт продажу «номерів» на круїзних лайнерах, які на період проведення Олімпіади в Сочі в 20114 році стануть готелями, вже дано. Їх фрахтувальником виступив Росморфлот, а офіційним продавцем стало російське підрозділ міжнародного туроператора TUI – компанія «Свій ТТ».

Всього в порту Сочі і в Імеретинській бухті буде пришвартовано сім круїзних лайнерів категорії 3-5*, розрахованих у цілому майже на 5000 кают. Вже відомі назви двох – це пороми Princess Maria і Princess Anastasia (належать російській компанії St. Peter Line).

Вартість проживання на лайнерах починається від 4’300 рублів при двомісному розміщенні на базі сніданку. За час проведення Ігор з 5 по 25 лютого послугами цих плавучих готелів зможуть скористатися від 50-60 тис. гостей.

Також туроператорами розглядається і варіант розміщення туристів в готелях навколишніх курортів. Насамперед, це має бути цікаво «бюджетним туристам», адже проживання в них обійдеться приблизно в 1500-2000 рублів на добу.

Втім, сплеску інтересу російських туристів до Олімпіади туроператори очікують до жовтня-листопада, і сподіваються, що якраз цього часу і стане ясно, скільки номерів претендує Олімпійський комітет і що залишиться в підсумку туроператорам.

І справді, поки ще немає ясного розпорядження Міжнародного Олімпійського Комітету щодо номерів в Сочинських готелях, та й багато готелів перебувають ще в «підвішеному» стані, в тому числі з причини своєї недостроенности.

Варто відзначити також і те, що російські туроператори пропонують виключно розміщення, екскурсійну програму і трансфер на Сочинської олімпіади. Тобто продажем готових олімпійських турів вони не займаються, так як право ексклюзивного продажу турів, що включають проживання та квитки на спортивні змагання, наділена лише компанія Jet Set Sports, яка призначена офіційним постачальником оргкомітету “Сочі 2014”.