За заявою прес-секретаря МЗС РФ Марії Захарової, польоти в Росію турецьких авіакомпаній Pegasus Airlines (до 13 січня) і Onur Air (до 14 січня).


Прес-секретар пояснила заборону на польоти тим, що в авіакомпаніях не оформили своєчасно візи для свого персоналу.

Літаки Pegasus Airlines літали зі Стамбула до Москви і Краснодару, Onur Air — в Нальчик. Перша компанія, як повідомила Марія Захарова, подала документи на оформлення віз тільки 6 січня, до того ж у другій половині дня, друга взагалі не зверталася за візами. При цьому найбільший турецький пасажирський авіаперевізник, компанія Turkish Airlines, оформила візи для працівників своєчасно, і може продовжувати польоти в Росію.

Раніше міністр транспорту Республіки Туреччина Біналі Йилдирим публічно звинуватив російські власті в грубому порушенні міжнародних авіаційних правил, выразившемся відмовити у видачі в’їзних віз членам екіпажів турецьких літаків. Захарова назвала звинувачення міністра «безпідставними». Безвізовий режим для турецьких громадян скасовано Урядом РФ з 1 січня 2016 року у відповідь на збитий турецькими ВВС російський бомбардувальник Су-24.