Слідчий комітет Росії порушив сьогодні п’ять кримінальних справ про шахрайство проти туроператорів «Нева», «Лабіринт», «Ідеал-тур», «Роза вітрів Світ» і «Експо-тур», оголосили про припинення діяльності…

За словами офіційного представника СК РФ Володимира Маркіна, керівництво цих туроператорів, знаючи про борги перед партнерами та майбутній згортання діяльності, продовжувало до останнього продавати тури громадянам, перетворивши діяльність своїх компаній у фінансову піраміду.

Також він зазначив, що вже ведуться повірки у зв’язку з припиненням діяльності і в офісах двох інших туроператорів – «ИнтАэр» і «Нордік Стар».

За останній місяць туристичний ринок нашої країни залишили сім компаній, які не зуміли виконати свої зобов’язання перед десятками тисяч клієнтів. Всі вони заявили, що збанкрутували з-за нестабільної політико-економічної ситуації в Росії і різкого падіння курсу рубля по відношенню до Євро і Долара.

Втім, у Слідчому комітеті цим заявам не повірили, оскільки всі ці останні гучні банкрутства у високий сезон з «киданням» десятків тисяч здійснили поїздки туристів схожі більше на шахрайство в особливо великих розмірах, шляхом створення пірамід, існуючих за рахунок майбутніх продажів.

До того ж деякі з туроператорів, приміром, «Нева» і «Лабіринт», примудрилися не тільки зірвати відпочинок десяткам тисяч туристів, але і залишити їх без можливості повернути витрачені на такі поїздки гроші через страховиків. Вони застрахували свою відповідальність у невеликій страховій компанії «Сходження», статутний капітал якої майже в 4 рази менше суми страхових зобов’язань збанкрутілих туроператорів. Тобто постраждалим туристам не варто розраховувати на компенсації.