Адміністрація московського аеропорту «Домодєдово» анонсувала з 24 травня поточного року початок виплат потерпілим при теракті в 2011 році. Про це повідомив адвокат потерпілих Ігор Трунов…

«Ми домовилися з представниками аеропорту про те, що не будемо чекати відкриття фонду, та виплати почнуться вже в найближчий вівторок», – сказав Ігор Трунов в одному з інтерв’ю.

За словами адвоката, компенсації будуть виплачуватися потерпілим одночасно з реєстрацією спеціального благодійного фонду для допомоги жертвам теракту, про плани створення якого повідомлялося раніше.

Трунов підтвердив, що паралельно з процесом реєстрації виплати отримають перші 50 осіб. Суму виплат юрист не уточнив.

Нагадаємо історію подій. 24 січня 2011 року в московському аеропорту «Домодєдово» в зоні прильоту зарубіжних авіаліній терорист-смертник активував вибуховий пристрій. У приміщенні на той момент було скупчення людей, так що теракт спричинив жертви – 37 людини загинули і 172 поранених. Серед загиблих і поранених як громадяни РФ, так і громадяни інших держав. Четверо причетних до теракту були виявлені, спіймано й засуджено.

Було також порушено кримінальну справу проти топ-менеджерів «Домодєдово». Власник аеропорту Дмитро Каменяр був поміщений під домашній арешт. Йому ставилося надання послуг неналежної рівня безпеки, що спричинили загибель двох і більше осіб.

Такі ж звинувачення були висунуті колишньому директору аеропорту В’ячеславу Некрасову, колишньому директору з безпеки Андрію Данилову і колишньому главі філії «Аеропорт менеджмент компані лтд» Світлані Тришиною.

Слідство вважало, що вищеперелічені особи, включаючи Дмитра Муляра, впровадили в «Домодєдово» оновлену систему огляду, яка підвищила ступінь уразливості повітряної гавані. Фігуранти справ свою провину заперечують.

Раніше адвокат Ігор Трунов заявляв про плани просити припинити кримінальне переслідування фігурантів, так як керівництво «Домодєдово» погодилося виплатити компенсації і підписала відповідні договори.

Трунов також розповів, що суми компенсацій будуть диференційовані залежно від тяжкості отриманих травм. Розмір благодійного фонду складе 150 млн. рублів.

З боку аеропорту заступник директора з зовнішніх зв’язків Денис Нуждін розповів, що суми виплат будуть визначатися з урахуванням судових позовів громадян.