Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков зрадив гласності суть змісту листа турецького президента Реджепа Тайіпа Ердогана своєму російському колезі Володимиру Путіну. У ньому турецький лідер приносить свої вибачення за збитий Су-24.


Також, за словами Пєскова, в листі Ердогана йдеться про зацікавленість турецької сторони в якнайшвидшому врегулюванні ситуації, що склалася навколо загибелі російського бомбардувальника.

«Президент Туреччини висловив у листі глибокі співчуття родині загиблого льотчика і вжив слово «вибачте», – підкреслив Дмитро Пєсков.

Переклад тексту послання вже опублікований на офіційному сайті Кремля. У ньому, зокрема, йдеться, що Туреччина не бажає псувати відносини з «другом і стратегічним партнером – Росією.

«Ми не мали явного бажання і наміри збити російський літак», – підкреслює в посланні Ердоган.

Також у листі нагадується, що турецька сторона зробила все для того, щоб змусити сирійських опозиціонерів передати тіло загиблого льотчика турецьким властям. Предпохоронные процедури були проведені у відповідності з військовими та релігійними традиціями, – йдеться в листі.

Турецький лідер сказав у посланні, що сприймає сім’ю загиблого військового як турецьку сім’ю, і «для полегшення болю і заподіяної шкоди готовий до будь-яких ініціатив».

Нагадаємо, відносини між Росією і Туреччиною значно і різко охолонули після атаки турецьких ВПС на російський бомбардувальник, що виконував бойове завдання в рамках антитерористичної операції в небі над територією Сирії. Військовий літак Су-24 був збитий, а один з катапультувалися льотчиків був застрелений терористами.

Інцидент спричинив санкції з боку Росії – був заборонений ввіз ряду турецьких товарів, введені обмеження на залучення на території РФ турецької робочої сили, туристичним компаніям рекомендовано не продавати тури в країну, заборонені чартерні авіаперевезення в обидві сторони.