Переправа між Кубанню і Кримом через Керченську протоку не справляється з потоком транспорту та туристів…

Пуск в розпал сезону додаткових поромів не призвів до зменшення багатотисячних черг туристів і автотранспорту. Міністр транспорту РФ Михайло Соколов в ході строкової інспекційної поїздки визнав ситуацію на переправі катастрофічною і терміново створив спеціальну комісію для термінового вирішення проблеми.

За словами міністра, Керченська поромна переправа працює з максимальним навантаженням, проте повністю задовольнити потреби в перевезеннях транспортникам поки не вдається.

Черги шикуються по обидва боки переправи – на кубанському березі і на кримському. Станом на 16 липня час очікування навантаження на пороми в черзі становило близько 30 годин, черги чекали 2.5 тисячі автомобілів в порту «Кавказ» і близько 400 – у порту «Крим». Рейси через Керченську протоку регулярно здійснюють п’ять поромів, за добу вони здійснюють близько сорока рейсів туди і назад, і перевозять 15-18 тисяч пасажирів і не менше 4000 автомобілів. Однак чергу продовжує збільшуватися.

У Мінтрансі покладають надію на куплений в Греції і прибув в минулу середу на переправу пором «Дориус», побудований у Великобританії в 1989 році. Британський пором вміщує до 600 пасажирів та оснащений двома палубами для легкових автомобілів.

Транспортний колапс у районі Керченської протоки посилюють різні шахрайські схеми, які пропонуються туристам з метою переправи в обхід черги. Одна з таких схем передбачає використання жінок з великими термінами вагітності. За правилами переправи, для автомобілів з пасажирами цієї категорії встановлено пріоритет при навантаженні на пороми. Чим і користуються шахрайки, які перетинають протоку по кілька разів в обох напрямках і беруть з власників автомобілів по 10-20 тисяч рублів за кожен рейс.

З’явилися і «псевдобеженцы» з числа громадян України і Росії, які розраховують без черги і безкоштовно переправитися через протоку і скористатися передбаченими для цієї категорії громадян пільгами. В. о. губернатора Криму Сергій Аксьонов вже пообіцяв припинити подібні схеми і дати відповідне доручення поліції.

Непросто складається ситуація і в місцях скупчення очікують переправи туристів. Майданчики стараннями місцевої влади обладнані біотуалетами та пунктами харчування. Проте ціни вкрай високі – за звичайну яєчню доводиться платити по кілька сотень рублів. Багато чекали не витримують, залишають чергу на переправу і відправляються в сусідню Анапу.