За підрахунками експертів, росіяни в січні поточного року купили авіаквитків на регулярні рейси приблизно на 30 відсотків менше, ніж за аналогічний період у минулому році. Ринок чартерних авіаперевезень просів ще сильніше – до 70%.

Як розповів Кирило Фамінскій, обіймає посаду гендиректора квиткового онлайн-агентства Pososhok, в минулому місяці очікувалося значно більше зниження рівня продажів квитків на регулярні авіарейси. Але завдяки деякій стабілізації падіння курсу, що відбулася в січні, росіяни змогли адаптуватися до нових економічних реалій, і це стало причиною того, що продажі авіаквитків на регулярні рейси не впали до критичного рівня.

Крім того, дещо зріс рівень внутрішніх перевезень – як повідомив Фамінскій, зараз співвідношення внутрішніх і міжнародних перевезень залишає 50 на 50. А от глибина продажів значно впала, і це спостерігається як на внутрішніх, так і на міжнародних лініях. Зараз російські мандрівники воліють купувати авіаквитки майже перед самим вильотом, і на думку експерта, ця ситуація навряд чи зміниться у 2015 році.

Дмитро Горін, який є керівником комітету по транспорту Асоціації туроператорів РФ, підтвердив значне падіння продажів квитків на чартерні авіарейси. За його словами, порівняно з минулим роком, турпотік за кордон скоротився майже на 70%, насамперед за європейськими напрямками.