Можливо, вже в нинішньому 2014 році, ми зможемо купувати залізничні квитки дешевше, якщо вони будуть безповоротними…

Як повідомив у своєму Твіттері прем’єр-міністр Дмитро Медведєв, уряд РФ прийняв на цьому тижні відповідний закон.

Нагадаємо, раніше Держдумою був прийнятий інший закон, у відповідності з яким російські авіаперевізники можуть тепер продавати безповоротні тарифи.

Обидва ці закону, за задумом депутатів, повинні посприяти зниженню високих цін на квитки. Якщо раніше пасажири могли повернути квитки, і ризик збитків, пов’язаних з їх подальшою не реалізацією, лягав на перевізника, то згідно з новими правками до закону, не усі квитки можна буде повернути, тобто пасажир вибиратиме: зберегти можливість обміняти квиток або заощадити на тарифі.

Виграти від нововведень мають і пасажири і перевізники: перші повинні отримати квитки за більш низькими цінами, так як ризики більше не будуть включатися в такі квитки, другі – зниження ризиків.

Ну, якщо поїздка за невозвратному тарифом буде скасована з об’єктивних причин, не залежних від пасажира причин, таким як хвороба або які-небудь інші причини, підтверджені відповідними документами, такі квитки можна буде повернути. Аналогічні правила стосуються і випадків затримок відправлень або відміни потягів.

В даний час, при поверненні пасажиром квитка, РЖД зобов’язані повернути йому вартість проїзду: якщо здається за 8 і більше годин до відправлення поїзда – повну ціну ціну квитка і плацкарти, якщо здається в проміжку від 2 до 8 годин – повну ціну квитка і 50% вартості плацкарти, якщо менш ніж за 2 години до відправлення – тільки вартість квитка.

Безповоротними, у відповідності з новими правками, зможуть бути до 50% квитків на кожному маршруті.

Загалом, знизяться в нашій суворої російської реальності ціни на квитки, як про це ратують депутати, побачимо з часом.