Слідом за туроператорами «Нева», «Роза Вітрів Світ», «Експо-Тур» і «Ідеал-Тур», про своє банкрутство оголосив великий московський туроператор «Лабіринт»…

Головною причиною припинення діяльності «Лабіринту» її керівництво називає, насамперед, неможливість вирішити конфлікт з «Оренбургскими авіалініями», ескалація якого сталася ввечері 1 серпня.

Нагадаємо, вчора ввечері авіакомпанія «OrenAir» повідомила листом великого авиаброкера «Ідеал-Тур», з яким співпрацюють багато російські туроператори, в тому числі і Лабіринт, про припинення співпраці. В результаті більш десятка туроператорів, тримали рейси на блоках Оренбурзьких авіаліній, та десятки туристів відповідно, виявилися заручниками конфлікту між цими двома компаніями.

Іншими причинами, за словами керівництва «Лабіринту», стали різке зростання курсу валют, вдарила на купівельній спроможності населення, внаслідок чого впали продажі турів, і в цілому негативна економічна і політична ситуація в країні.

Туроператор “Лабіринт” був основним клієнтом сьогодні припинив діяльність “Ідеал Туру”, при цьому за повідомленнями багатьох ЗМІ, обидві структури зв’язані спільними власниками.

За даними Ростуризму, на відпочинку за кордоном зараз перебуває близько 25 тисяч туристів, що приїхали за путівками «Лабіринту». Керівництво туроператора зараз складає реєстр постраждалих туристів. Очікується, що до проблеми їх повернення на батьківщину підключиться об’єднання «Турпомощь».

Загальна сума фінгарантій на всі 3 юридичних особи «Лабіринту» становить 160 мільйонів рублів, у тому числі 40 млн з них повинна виплатити сумно відома страхова компанія «Сходження», ліцензія якої нещодавно була відкликана Центробанком, з-за подій з «Невою». Решта суми фінгарантій повинна буде виплачувати страхова компанія «ТСК».