Завдяки пильності туристки з США вдалося запобігти можливу авіакатастрофу з участю літака «Трансаеро»…

Інцидент стався 12 квітня 2015 року в аеропорту «Бен-Гуріон» в Ізраїлі. Американська туристка, 22-річна Moussy Вайнфельд, провела єврейської Пасхи на Святій Землі і поверталася додому в Нью-Йорк. Вона вибрала маршрут авіакомпанії «Трансаеро» з пересадкою в Москві і разом з двома сотнями інших пасажирів зайняла місце всередині Боїнг-767. Коли літак вирулював на злітно-посадкову смугу, дівчина почула підозрілі звуки, які за її словами не були схожі на звичний шум, який зазвичай чути, коли у літака працюють двигуни.

Туристка відразу ж повідомила про власних спостереженнях бортпровідникам, але ті лише запевнили її, що ці шуми — норма. Після того як дівчина підняла шум і почала вимагати, щоб її випустили з лайнера, бортпровідники почали погрожувати їй неприємностями. Але пильна дівчина не здалася і заявила, що нікуди не полетить.

У відповідь на дії пасажирки, командир запросив у диспетчера аеропорту відстрочку вильоту рейсу, і викликав технічну бригаду для додаткової перевірки літака. Через деякий час, огляд виявив несправність, після чого рейс був скасований.

За словами працівників технічної служби, знайдена критична несправність під час польоту могла вплинути на технічні характеристики літака і призвести до серйозних наслідків, які могли поставити під загрозу життя і здоров’я пасажирів та екіпажу.

Пасажирів скасованого рейсу змогли вилетіти в Москву лише на наступний день.

В авіакомпанії Трансаеро так прокоментували цю ситуацію: «Рішення про зняття лайнера з рейсу було прийнято не з-за повідомлення про сторонніх шумів від одного з пасажирів, а згідно з результатами проведеної обов’язкової технічної перевірки бортових систем перед вильотом, яка як раз і проводилася в той момент».

Правда версія, опублікована на офіційному сайті «Трансаеро», все ж має кілька дивацтв. Наприклад, діагностика бортових систем чомусь проводилася не під час стоянки, як це робиться зазвичай, а безпосередньо перед самим зльотом, коли борт вирулював на ЗПС. Виходить або про несправність в той момент відомо ще не було, або екіпаж усвідомлено посадив пасажирів на несправний літак.