З 1 січня 2013 року вартість російської візи для американців знизиться з 180 до 160 доларів США, повідомив МЗС РФ. Росія очікує відповідних дій від США.

Зниження консульського збору торкнеться ділових, приватних, гуманітарних і туристичних віз, що видаються відповідно до угоди між РФ і США про спрощення візових формальностей. При цьому в російському Мзс зазначили, що держдепартамент США також з 1 січня вводить на основі взаємності аналогічне скорочення консульських зборів за видачу віз російським громадянам категорії В1/В2. «Розраховуємо, що цей захід стане важливим кроком у руслі послідовної лібералізації двостороннього візового режиму аж до його повного скасування», – відзначили в МЗС РФ.

Керівник департаменту США «Русского Експресу» Андрій Прищепов нагадав, що США пішло на поступки росіянам ще у вересні цього року. «Консульський збір, як і раніше становить 160 доларів. Але якщо раніше туристам в якості альтернативи річної візі пропонувалася дворічна з доплатою в 100 доларів, то з 4 вересня США видає візи строком на три роки, а доплата знизилася до 20 доларів», – розповідає Андрій Прищепов. Крім того, туристи оплачують доставку візи компанією Pony Express.

Ще одне візове послаблення консульства США щодо необхідності приїжджати на співбесіду. З 9 березня претенденти на отримання американської візи можуть її отримати без обов’язкового проходження інтерв’ю, якщо термін дії попередньої візи завершився протягом минулих 47 місяців. Важливою умовою є тип попередньої візи – він повинен бути аналогічним тому, на яку претендує здобувач.

Учасники ринку відзначають, що 99% туристів віддають перевагу доплачувати за тривалу візу. До здешевлення візи, ситуація була приблизно аналогічною. При цьому простота візового оформлення зовсім не перетворює організованих туристів в «дикунів». «Ми спеціально аналізували статистику з цього питання і з’ясували, що більшість туристів, що купили у нас тури в США і отримали трирічну візу, на наступний рік знову купують турпакет. Просто їм не потрібно візовий супровід. Найчастіше це клієнти 4-5*, які воліють не шукати в інтернеті, а купити готовий пакет. Вони знають, що у них не буде проблем ні з гідами, ні з транспортом, ні з квитками на заходи, які вони хочуть відвідати», – міркує Андрій Прищепов. Самостійні подорожі в США найчастіше віддають перевагу туристи, які бронюють розміщення 3* і нижче.