Авіаційні служби Росії і Грузії закінчили технічні консультації і, нарешті, досягли необхідних домовленостей щодо регулярності польотів і збільшення їх географії…

Грузії тепер дозволено здійснювати польоти в сім міст Росії: Москву, Петербург, Самара, Єкатеринбург, Ростов, Мінводи, а також Сочі. У відповідь, російські авіакомпанії можуть літати в Батумі, Тбілісі і Кутаїсі.

Як повідомляється міністерством економіки Грузії, частота рейсів за маршрутом Москва-Тбілісі для обох сторін буде складати 18 рейсів на тиждень, а в літній навігаційний період — 21 рейс. Що ж стосовно регулярності рейсів між іншими містами, вона стане необмеженої, як було і до припинення лінійного авіасполучення між країнами. Завдяки досягнутій угоді, національний авіаперевізник Грузії “Georgian Airways” з 10 квітня почав здійснювати польоти по авиамаршруту Тбілісі — Санкт-Петербург, а в кінці квітня відкриє новий напрям — Тбілісі-Самара.

Про відновлення польотної програми повідомили і в “S7 Airlines”, яка почне здійснювати польоти в Батумі і Кутаїсі з 31 травня поточного року один раз на тиждень, рейс відправлятиметься щонеділі з “Домодєдово”. Відновлення рейсів в Батумі розпочнеться з 25 квітня 2015 року, і буде здійснюватися до двох разів на тиждень також з «Домодєдово».

«Для S7 Airlines Грузія є традиційним авиамаршрутом. У нашій компанії найбільшу кількість польотів і сама широка географія польотів в цій державі. Крім нас, більше жодна авіакомпанія не здійснює польоти з Росії одночасно в три міста Грузії з такою регулярністю”, — повідомив гендиректор “S7 Airlines” Ігор Веретенников.

Зараз авіарейси між Росією і Грузією здійснюються п’ятьма авіаперевізниками. З російської сторони це: “Трансаеро”, “Аерофлот”, “S7 Airlines”, “Трансаеро”, а також “Уральські авіалінії”. З боку Грузії “Georgian Airways”.

Нагадуємо, що регулярне сполучення польотів між Росією і Грузією було зупинено у 2006 році в односторонньому порядку, у зв’язку з рішенням уряду Росії. Повідомлення було відновлене у серпні 2010 року, тим не менш, до вересня 2014 року польоти здійснювалися між двома державами тільки за допомогою чартерних рейсів. З 27 жовтня минулого року регулярне сполучення між РФ і Грузією було відновлено, але тільки між Москвою і Тбілісі.