Законопроект, що дозволяє отримання громадянами РФ другого закордонного паспорта, в період дії раніше оформленого, підтриманий урядом.

Однак, як зазначено в тексті офіційного відкликання на законопроект, дозвіл на другий закордонний паспорт може видаватися лише в тому випадку, коли мова йде про паспорт нового покоління.

Автори законопроекту, група депутатів Держдуми, вважають, що їх пропозиція дозволить більш повно забезпечувати права і законні інтереси наших громадян, і до того ж приведе до надходження додаткових доходів у федеральний бюджет.

У відгуку уряду наголошується, що реалізація пропозицій законопроекту має перспективу тільки при забезпеченні для органів, що видають закордонні паспорти, можливості отримувати оперативну й достовірну інформацію з загальфедеральної бази даних про видані закордонних паспортах. В даний час навіть технічна можливість такого інформаційного обміну між державними органами, уповноваженими видавати і обмінювати паспорти, практично відсутня. Хоча в ФМС Росії інформаційна база для обліку закордонних паспортів, які містять електронний носій (нового покоління) створена і перебуває в актуальному стані. Це умова, підкреслюється у відгуку, є принциповою позицією уряду щодо законопроекту.

На думку туроператорів, на яке посилається «Вісник АТОР», другий закордонний паспорт цілком може бути затребуваний тими нашими співгромадянами, хто проводить багато часу в подорожі. Або тими, хто змушений подовгу чекати на оформлення віз, наприклад, у посольстві Великобританії. Другий закордонний паспорт може дати можливість маневру при необхідності відвідувати держави, що конфліктують між собою, наприклад, при поїздці в Іран пред’являти паспорт без відмітки про відвідування Ізраїлю. Масовим попит на другий закордонний паспорт, вважають туроператори, в будь-якому випадку не буде.