Росспоживнагляд повідомив росіянам про те, що в Західній півкулі, зокрема в Бразилії, почастішали випадки захворювання лихоманкою чикунгунья…

За словами міністерства охорони здоров’я Бразилії, в цьому році кількість захворювань лихоманки чикунгунья збільшилася. Як повідомляє санітарна служба, в 2016 році зафіксовано більше 250 тисяч випадків виявлення ознак захворювання. 138 хворих померли від ускладнень.

Росспоживнагляд каже, що кілька разів вірус лихоманки завозили в Росію. Тому відомство рекомендує росіянам, які прибувають на територію зі складною санітарно-епідеміологічною обстановкою бути гранично уважними. Необхідно захищатися від укусів комах, використовуючи репеленти і захисний одяг.

Як повідомляє Росспоживнагляд, з-за несприятливих для вірусу чикунгуньи кліматичних умов він не зможе вижити в Росії. Для розвитку вірусу потрібен азіатський або латиноамериканський клімат.

Чикунгунья – вірусне захворювання, яке передають комарі. Після укусу переносника у людини піднімається температура до 40 градусів, болять м’язи, ломить кістки, а також з’являється висип і втому. Препаратів для лікування чикунгуньи на сьогоднішній день не існує. До 2007 року лихоманка зустрічалася в Азії, Африці і на Індійському субконтиненті, але зараз вона поширилася в Америці і Європі.