На офіційному сайті Росспоживнагляду з’явилася інформація про поширення лихоманки Зіку у світі. У списку «небезпечних» щодо вірусу значаться 63 держави, включаючи Домінікану, Таїланд, В’єтнам і США…

Станом на 27 січня вірус Зіку поширений в 48 державах Американського регіону та в ряді країн Африки, Південно-Східної Азії і Тихоокеанського регіону.

За даними Росспоживнагляду, в державах Американського регіону зафіксовано більше 738 тисяч випадків захворювання, у 198 тисяч з них діагноз підтвердили лабораторно. У 29 державах зі списку «небезпечних» спостерігається почастішання випадків народження дітей з патологіями нервової системи. В 21 державі зафіксовано зростання кількості неврологічних розладів, включаючи синдром Гійєна-Барре, причиною яких є перенесена лихоманка Зіку.

За даними на 27 січня поточного року, в Бразилії зареєстровано понад 214 тисяч випадків захворювання. До того ж за період епідемії в країні народилося 2366 дітей з неврологічними порушеннями і макроцефалией. Епідеміологічна ситуація залишається складною в Сальвадорі, Венесуелі, Колумбії, Гондурасі і ряді інших держав регіону.

Що стосується Південно-Східної Азії, тут вірус Зіку поширений на окремих територіях. У Сінгапурі зафіксовано 460 випадків захворювання, у В’єтнамі – 212 (в основному серед жителів Хошиміну), а Таїланді – 713, на Філіппінах – 52, в Малайзії – 8.

Також в список «небезпечних» країн з точки зору вірусу Зіку увійшли Домінікана, Фіджі, Індонезія, США, Мексика, Куба і Аргентина.

Як повідомлялося раніше, в Росії зареєстровано завезені випадки захворювання. Практично у всіх з них вірус Зіку був завезений з Домінікани.

Ростуризм багато разів закликав росіян, які планують відправитися в країни з «небезпечного» списку, враховувати поширеність там вірусу Зіку, а турагентства і туроператорів, при продажі турів у несприятливі регіони, – інформувати клієнтів про потенційну загрозу.

Лихоманку Зіку викликає вірус роду Flavivirus, переносником якого є комарі. При захворюванні у пацієнтів з’являється висип, суглобова і головний біль, втома, набряк суглобів і лихоманка. Симптоми лихоманки Зіку схожі на прояви лихоманки Чикунгунья і Денге, кору, краснухи, рикетсіоз і лептоспірозу. Впевнено діагностувати лихоманку Зіку можна лише після проведення лабораторних тестів. На даний момент не існує спеціальних ліків від вірусу.